Menu Zamknij

Buty jako istotny element stroju rowerowego

Kompletny strój zapalonego rowerzysty to podstawa w komforcie codziennego treningu, czy choćby prozaicznego rekreacyjnego użytkowania. Pamiętajmy, że rower stanowi często środek lokomocji i jedyną opcją dynamicznego przemieszczenia się z punktu A do punktu B. Aby zapobiec dyskomfortowi podczas jazdy, kontuzji, otarć czy szybszego uczucia zmęczenia warto starannie dobrać zestaw, który będzie towarzyszył nam podczas korzystania z roweru. Z racji tego, że rower napędzany jest siłą nóg, bardzo istotne jest posiadanie odpowiednich butów. Przekłada się to na nasze bezpieczeństwo, po komfort jazdy – a w wypadku osób, które zajmują się kolarstwem profesjonalnie wpływać może na osiągnięcia podczas zawodów. Warto więc zainwestować w odpowiednie wyposażenie, adekwatne do uprawianego sportu.

Buty rowerowe turystyczne

Turystyczne buty rowerowe to najbardziej podstawowy produkt na rynku, skierowany raczej do osób, które nie są profesjonalistami. Taki typ obuwia może być wykorzystywany podczas jazdy rowerowej, ale może być używany podczas pieszych wędrówek albo posłużyć np. jako buty na rower damskie na co dzień. To użytkownik decyduje, jakie będzie przeznaczenie produktu.  Buty turystyczne nie mają dołączonych specjalnych bloków, dlatego dla producentów uważane są za uniwersalne.

Buty rowerowe dla profesjonalistów

Wśród butów, które skierowane są stricte na bardziej profesjonalną jazdę rowerem, wyróżnić możemy buty rowerowe SPD, które zwyczajowo dopasowywane są do bardziej sprecyzowanych oczekiwań kolarza i konkretnych bloków. Posiadają system zatrzaskowy, który zwiększy komfort użytkowania i będzie łatwy do utrzymania w czystości. Warto zaopatrzyć się również w dodatkowe wyposażenie, aby znacznie poprawić komfort jazdy. Buty szosowe bardzo często projektowane są według technologii, która dopasowuje but do kształtu stopy. Materiały, z których są wykonane obuwie szosowe, ułatwiają przepływ powietrza za pomocą specjalnej siatki do tego przeznaczonej.