Menu Zamknij

Litwa jako cel migracji Polaków

Od południowego zachodu Polska graniczy z urokliwą Litwą, która stanowi dla Polaków zachętę do migracji w celach zarobkowych. Ten piękny kraj razem ze swoją stolicą, którą jest Wilno, od momentu, kiedy przystąpił do Unii Europejskiej, jeszcze mocniej rozbudował swoją infrastrukturę.

Windykacja na Litwie

Dla kancelarii prawnej załatwianie sprawy z innego kraju nie stanowi dziś żadnego problemu. W czasach, kiedy pandemia sprawiła, że wiele osób musiało przebranżowić się na usługi online, jeśli chcieli się utrzymać, w pewnych względach ułatwiono pracę wielu podmiotom. Windykacja na Litwie zaczyna się tak samo, jak w Polsce, czyli od egzekwowania polubownego, w formie odzyskania długów od osoby zalegającej z wypłaceniem pieniędzy. Sytuacje losowe, wzrost stóp procentowych kredytów, galopująca inflacja sprawiły, że w dzisiejszych czasach nie jest łatwo poradzić sobie z finansami. Zdarza się po ludzku, że komuś nie uda się uporać ze wszystkimi płatnościami i zaczynają się tworzyć zaległości. Wówczas windykacja na Litwie, nawet polubowna, nie ma możliwości się zrealizować, jeśli osoba nie ma z czego spłacić należności.

Co dalej?

Kancelaria prawna wraz ze sztabem wykwalifikowanych pracowników, którzy są doświadczonymi radcami prawnymi, wychodzi z pomocną dłonią w celu uruchomienia windykacji na Litwie. Kolejną procedurą w postępowaniu jest złożenie pozwu i rozpoczęcie drogi sądowej. Bariery językowe nie stanowią żadnego problemu dla marki, także procesowanie się na arenie międzynarodowej nie jest utrudnione. Firma zobowiązuje się do całkowitego przejęcia sprawy, co umożliwia zdjęcie z klienta ciężaru tego problemu, który na pewno już wystarczająco wpłynął niekorzystnie na poszkodowanego. Nikt nie lubi ubiegać się o własne pieniądze, zwłaszcza jeśli dotyczy to osoby, którą znamy. Windykacja na Litwie możne odbywać się zdalnie, gdyż kancelaria, podejmując się zlecenia, zajmuje się wszystkimi pismami do instytucji państwowych, listami do dłużnika, itp.